27 Ocak 2015 Salı

Güzel memleketimin güzel insanları ;

özellikle instagramdan paylaştığım fotoğrafla başladığımız bu yayın işine bugün adana lezzetleri ve güzel Adanamızdan fotoğraflarla günü değerlendireceğiz. Tabiki kebaptan başlayalım nerde yenir ? 

1- Salaş ve ekonomik olsun istiyorsanız ordu caddesinde yeşil kapı diye bilinen uludağ kebap ayrıca asri mezarlığı kavşağındaki Abbas kebap önerilerim arasındadır.

2- Misafir ağırlamam gerekiyor diyorsanız menderes bulvarı girişindeki kolcuoğlu kebap, karataş yolu üzeri havutlu mevki de bulunan Elem kebap , Turgut ÖZAL bulvarında Dede kebap tavsiyelerim arasındadır.
Kebabı yerken ne içeceksiniz ? tabiki kola değil her kebapçıda bulunan şalgam içilebilir serafresh veya mayhosh iyi markalardır ama yinede mısır çarşısındaki Doktorum gibisi hiçbiryerde yok 


Bunları yediniz aradan zaman geçti biraz daha acıktınız hemen şırdancılara doğru yol alın bunla ilgili çeşitli tavsiyelerim olmakla birlikte yolunuzun üstüne düşenlerde yemeniz tavsiyemdir Gece sonlandı sabaha uyandınız kahvaltı yapmak gerekiyor ama vakit yok Gazipaşa bulvarına yönlenip Kazım büfede başka hiçbir yerde bulamayacağınız Muzlu süt önerimdir.Kalan zamanlarda güzel şehrimi özenle gezebilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder